Kindgebonden budget - Zwrot podatku z zagranicy Kielce
500
page-template-default,page,page-id-500,bridge-core-2.7.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-26.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Kindgebonden budget

Co to?

Kindgebonden budget to dodatek finansowy dla rodziców dzieci w wieku do 18 lat. Wysokość dodatku zależy od liczby dzieci, ich wieku oraz dochodów rodziny.

 

Dodatek ten przyznawany jest zazwyczaj automatycznie przez urząd osobom, które otrzymują zasiłek rodzinny – Kinderbijslag, jednak w przypadku nie otrzymania tego dodatku można wystąpić z wnioskiem do urzędu o jego przyznanie.

Ile kindgebonden mogę otrzymać i jakie należy spełnić warunki?

Można go dostawać na dzieci poniżej 18 roku życia, które pozostają zameldowane razem z klientem i są przez niego w należytym stopniu utrzymywane.

 

Maksymalny dodatek na jedno dziecko może wynieść do 84 euro na miesiąc za rok 2015. Kindgebonden budget można otrzymać na swoje dziecko lub na dziecko adoptowane albo przysposobione, na dziecko partnera (pasierb), pod warunkiem, że dziecko mieszka pod tym samym adresem, co wnioskodawca.

 

Terminy składania wniosku na dodatek na dziecko za rok 2015 – do 31.08.2015 ; za rok 2016 – do 31.08.2017.

 

Dodatek wypłacany jest przez urząd miesięcznie w systemie zaliczkowym. Pod koniec roku urząd przesyła decyzję końcową, z której będzie wynikać, czy urząd wypłacił dodatek prawidłowo. W przypadku nadpłaty dodatku przez urząd, należy zwrócić nadpłaconą kwotę dodatku, natomiast gdy dodatek wypłacony był w zaniżonej kwocie, urząd dokona wyrównania.