Zwrot podatku z Belgii - Zwrot podatku z zagranicy Kielce
490
page-template-default,page,page-id-490,bridge-core-2.7.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-26.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Zwrot podatku z Belgii

Udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na Twoje pytania

Masz do nas jakiekolwiek pytania? Coś jest dla Ciebie niejasne? Nie ma problemu – zadzwoń na naszą bezpłatną infolinię: 123 84 84 84. Odpowiemy na Twoje pytania. Jesteśmy solidną instytucją finansową, której zależy na tym aby Klient wiedział o tym, jak działamy. KDF-PODATKI to zespół profesjonalistów, którzy zrobią praktycznie wszystko, co w naszej mocy, aby odzyskać Twoje pieniądze z tytułu zwrotu podatku z Belgii. Skuteczność naszych działań widać nie tylko po ilości Klientów ale także sumie odzyskanych pieniędzy.

Skuteczność działania – to nas wyróżnia

Jeśli chcesz abyśmy wykonali dla Ciebie rozliczenie podatkowe ale nie masz wszystkich dokumentów, nie przejmuj się tym. Odzyskamy je. Mamy bardzo rozległe doświadczenie w tej kwestii. Jedyne o co musisz zadbać to legalna praca na terenie Belgii. To właśnie legalne zatrudnienie jest podstawowym warunkiem do ubiegania się o zwrot podatku w tym kraju. Pamiętaj także o możliwych ulgach podatkowych, które na Ciebie czekają. Nasz zespół dokona analizy i ustali, które ulgi są możliwe w Twoim wypadku. Posta na sprawdzoną firmę, zaufaj profesjonalistom i ciesz się dużym zwrotem.

Termin składania deklaracji podatkowej

Procedurę ubiegania się o zwrot nadpłaty podatkowej można rozpocząć po zakończeniu roku podatkowego. Pracodawca na przełomie styczeń/luty wydaje kartę podatkową tzw. Loonfische. Rozliczenia podatku można dokonać tylko na podstawie karty podatkowej. Na wydawanych odcinkach płacy nie są ujęte wszystkie składniki płacowe. Ta karta jest niezbędna do rozliczenia się z podatku w Polsce także. Zeznania podatkowe należy składać do 30 czerwca. Mamy 3 lata, żeby rozliczyć podatek belgijski. Aktualnie można rozliczyć się z podatku belgijskiego za rok 2014, 2013, 2012.

Czas oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku

Czas oczekiwania na decyzję podatkową wynosi około od 4 do 12 tygodni. Nadpłacony podatek zostaje przelany przez Austriacki Urząd Skarbowy na konto wskazane przez Klienta, w wyjątkowych przypadkach wysyłane są czeki, które można zrealizować w polskich bankach.

Dokumenty potrzebne do rozliczenia
  • Loonfiche (belgijska karta podatkowa) od każdego pracodawcy raz dodatkowo (jeżeli klient posiada) dokument uprawniający do otrzymania pieniędzy wakacyjnych
  • Belgijski Nationaal Nummer (N.N) – odpowiednik polskiego NIP
  • Zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego o dochodach lub ich braku z podziałem na: dochody uzyskane w Polsce i dochody z zagranicy lub zaświadczenie/kraj UE/EOG (jeśli w tym druku będzie podział dochodów na poszczególne kraje)
  • Zaświadczenie od Twojego współmałżonka z polskiego urzędu skarbowego o dochodach lub ich braku z podziałem na: dochody uzyskane w Polsce i dochody z zagranicy lub zaśweiadczenie/kraj UE/EOG (jeśli w tym druku będzie podział dochodów na poszczególne kraje)
  • Kopia paszportu lub dowodu osobistego (kopia dowodu z dwóch stron)
  • Numer konta bankowego w Belgii lub w Polsce
  • Czas rozpatrzenia deklaracji:
  • Jeśli urząd nie ma żadnych pytań, to okres oczekiwania na zwrot podatku wynosi około 6 miesięcy. Jednak w przypadku dodatkowych pytań z Urzędu Podatkowego zwrot podatku może się wydłużyć.
Kto powinien rozliczyć się w Belgii?

Osoby pracujące w Belgii powinny rozliczyć się ze swoich dochodów i złożyć zeznanie roczne przed belgijskim Urzędem Skarbowym. Osoby, które choć raz złożą zeznanie roczne w Belgii, otrzymają w kolejnych latach (z belgijskiego US) wezwanie lub dokumenty do rozliczenia podatku. Dokumenty zostaną wysłane na adres domowy lub ten podany w rejestrze urzędu. Rozliczając się z dochodów belgijskich należy ujawnić wszystkie dochody (ze wszystkich krajów). Nie oznacza to, że trzeba zapłacić podwójny podatek. W Belgii jest konieczność wykazania w zeznaniu rocznym wszystkich swoich dochodów. Jeśli podatnik pozostaje w związku małżeńskim musi także wykazać dochody współmałżonka.