Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii - Zwrot podatku z zagranicy Kielce
427
page-template-default,page,page-id-427,bridge-core-2.7.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-26.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Informacje ogólne

Wysokość odzyskanej kwoty jest zależna od zdobytych dochodów – osiągniętych w skutek pracy na terenie Wielkiej Brytanii a także podatku pobranego przez pracodawcę. Gdy nie zostanie przekroczona kwota wolna od podatku, czyli około £6000, można odzyskać nawet cały nadpłacony podatek. Komu nie marzy się tak duży zwrot podatku Wielka Brytania?

Wielu naszych Klientów pyta nas o to, co robić gdy otrzyma się korespondencję z
HM Revenue & Customs? Zawsze odpowiadamy: zapraszamy do nas! Takowa korespondencja zawiera informacje o tym, który urząd ma Twoje dane. Można się także dowiedzieć jaki został nadany numer referencyjny. Informacje te pomogą nam skuteczniej odzyskać zwrot podatku z Wielkiej Brytania.

Zwrot podatku z Anglii w Polsce?

Jeśli skorzystasz z usług firmy KDF-PODATKI – to jak najbardziej możliwe. Co więcej, nie musisz nawet wychodzić z domu! Jedyne co potrzebujesz na chwilę obecną to dostęp do Internetu, który masz, ponieważ czytasz ten tekst. Na górze strony jest umiejscowiony formularz kontaktowy, wypełnij go, a my się odezwiemy w najbliższym czasie. Następnie ustalimy szczegóły, mające olbrzymi wpływ na rozliczenie z podatku UK.

Termin składania deklaracji podatkowej

Rok podatkowy w Wielkiej Brytanii trwa od 06 kwietnia danego roku do 05 kwietnia roku następnego.

Deklaracje podatkowe można składać w Urzędzie Skarbowym za ostatnie 4 lata, tj. od 06.04. 2015 roku składamy deklaracje za rok bieżący 2015/2016 i wstecz za lata 2014/2015, 2013/2014, 2012/2013 i 2011/2012.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia

Do rozliczenia niezbędne jest dostarczenie dokumentów
P45 lub P60 form.
W przypadku braku wyżej wymienionych dokumentów do przeprowadzenia procedury zwrotu należy przedstawić
ostatni payslip zawierający informację o łącznym dochodzie i zapłaconym podatku.

Ulgi podatkowe
  • osobista kwota wolna od podatku – Niemalże każdemu, kto zamieszkuje na Wyspach Brytyjskich przysługuje takowa ulga. Jest obliczana zależnie od dochodów. Nazywana jest jako Income Tax Personal Allowance.
  • ulga podatkowa dla osób niewidomychBlind Person’s Allowance– jest dodawana do ulgi powyżej, co się przekłada na większe dochód każdego roku, bez płacenia podatku.
Czas oczekiwania
  • Procedura zwrotu podatku z Anglii trwa minimum 3 miesiące. Termin ten może jednak ulec wydłużeniu, jeśli urząd podatkowy będzie potrzebował dodatkowych informacji.
Przekazanie zwrotu Klientowi
  • Zwrot podatku następuje przez przesłanie przez Angielski Urząd Podatkowy czeku Klienta na nasz adres. Gdy czek zostanie zrealizowany nadpłata podatkowa po pomniejszeniu należnej prowizji jest przekazywana na konto złotówkowe Klienta wskazane przy składaniu dokumentów.
Nie mam dokumentów, co teraz?
  • Nie przejmuj się! Wiele naszych Klientów znajdowało się w podobnej sytuacji. Jeśli płaciłeś/aś podatki, a praca była legalna, wystarczy nam podać jak najwięcej danych odnośnie zatrudnienia w UK. My się zajmiemy resztą, odzyskamy te dokumenty. Ponadto mamy w tym doświadczenie. Nie musisz się martwić i szukać sposobów na ich odzyskanie. Pomożemy Ci – szybko i rzetelnie.
Do pobrania