Zwrot podatku z Danii - Zwrot podatku z zagranicy Kielce
438
page-template-default,page,page-id-438,bridge-core-2.7.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-26.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Zwrot podatku z Danii

Odzyskaj podatek z Danii siedząc wygodnie w domu

 

  1. Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz po prawej stronie – jeśli interesuje Cię rozliczenie podatkowe w Danii, szybki i sprawny zwrot podatku, powiadom nas o tym. Niezależnie od tego czy masz wszystkie dokumenty, pomożemy Ci. KDF-PODATKI to instytucja finansowa, w skład której wchodzi wiele oddziałów w całej Polsce. Pełną informacje uzyskasz na stronie Kontakt.
  2. Wypełniając formularz podaj wszystkie niezbędne dane – ułatwi to nam nie tylko kontakt z Tobą. Ponadto dzięki pełnej informacji z Twojej strony będziemy mogli lepiej zaproponować Ci pomoc oraz nasze usługi.
  3. Poczekaj na informację zwrotną – nasz zespół ekspertów dokona wstępnej analizy Twojego zgłoszenia po czym skontaktuje się z Tobą w bardzo szybkim czasie. Szanujemy Twój cenny czas i zdajemy sobie sprawę z tego, że na pewno zależy Ci na szybkim zwrocie podatku.
  4. Pozwól sobie na profesjonalną, fachową obsługę – po zebraniu wszystkich informacji od Klienta przystępujemy do konkretnych działań. W Twoim imieniu odzyskamy należne Ci pieniądze – najszybciej jak będzie to tylko możliwe.
Termin składania deklaracji podatkowej
Rok podatkowy w Danii pokrywa się z rokiem kalendarzowym.
Rozliczenie z Duńskim Urzędem Podatkowym możliwe jest do 3 lat wstecz.

Deklaracje podatkową należy złożyć do 1 maja lub też 1 lipca danego roku – termin złożenia zeznania zależy od obowiązku podatkowego osoby i jest widoczny na deklaracji podatkowej przesłanej z urzędu.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia
  • Selvangivelse – formularz zeznania podatkowego – wystawiony przez urząd i przesyłany na zarejestrowany adres podatnika w Polsce lub w Danii.
  • Arsopgorelse – rozliczenie roczne przesyłane przez duński urząd podatkowy, dokument ten pokazuje wysokość dochodu oraz wysokość potrącanych podatków w czasie danego roku podatkowego. W rozliczeniu zawarta jest informacja o kwocie zwrotu podatku lub ewentualnej dopłacie. Należności należy uregulować nie później niż do trzech miesięcy od otrzymania decyzji.
  • Oplysningsseddel – dokument dołączony do ostatniego czeku, który otrzymuje się od pracodawcy albo na koniec pracy albo z końcem danego roku podatkowego, wykazuje on dochody oraz wysokość płaconego podatku.
  • Lonseddel – comiesięczne lub cotygodniowe odcinki wypłat.

 

Deklarację podatkową można przesłać pocztą lub też elektronicznie. W tym celu należy dostarczyć PIN -kod – TastSelv-kode – 8 cyfrowy numer – można go znaleźć na karcie podatkowej (Forskudsopgorelsen) lub druku PIT (Selvangivelse) w prawym górnym rogu.

Przekazanie zwrotu Klientowi

Po weryfikacji zeznania podatkowego urząd skarbowy przesyła ostateczne rozliczenie podatkowe, na którym widnieje informacja o zwrocie nadpłaconego podatku albo wezwaniu do jego dopłaty wraz z podanym terminem zapłaty i kontem urzędu. Nadpłata podatku natomiast zostanie przelana na NemKonto – tj. konto wyznaczone przez klienta (np. duńskie, polskie).

Jakie są ulgi podatkowe w Danii?
1) Ulga podatkowa związana z kosztami poniesionymi na dojazd do pracy.

Odliczeniu podlegają koszty poniesione na dojazd z miejsca stałego zamieszkania podatnika w kraju do miejsca pracy w Danii oraz na dojazd z miejsca zakwaterowania w Danii do miejsca pracy (powyżej 24 km w obie strony). Ulga ta przysługuje niezależnie od rodzaju środka transportu, z jakiego korzysta podatnik i niezależnie od tego, czy dojeżdża nim sam, czy razem z innymi osobami.

Wysokość tej ulgi podatkowej jest ustalana na podstawie stałych stawek finansowych, publikowanych corocznie przez duński urząd skarbowy. Ulga ta jest stosowana zamiennie z ulgą podatkową na prowadzenie podwójnego gospodarstwa domowego.

W celu skorzystania z powyższej ulgi podatkowej należy posiadać rachunki lub też bilety, będące potwierdzeniem odbytych podróży.

2) Ulga podatkowa związana z kosztami poniesionymi na wyżywienie i zakwaterowanie.

Ulga ta przysługuje osobom podejmującym pracę tymczasową na terenie Danii. Dokumentami potrzebnymi do uzyskania odliczenia są rachunki za zakwaterowanie, umowa najmu lokalu w Danii, jeżeli opłaty za czynsz potrącane były przez pracodawcę należy dostarczyć odcinki wypłaty.
Wysokość tej ulgi corocznie reguluje duński urząd podatkowy. Maksymalne odliczenie wynosi 50.000 DKK.

3) Ulga związana z odsetkami od kredytów hipotecznych oraz konsumpcyjnych.

Aby uzyskać ulgę dochód podatnika w Danii musi wynosić co najmniej 75% jego łącznych dochodów. Należy przedstawić zaświadczenie z banku o wysokości odsetek od kredytów zapłaconych w rozliczanym roku podatkowym wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język duński lub angielski.
W przypadku odsetek od kredytu hipotecznego należy doliczyć 1% wartości nieruchomości.

4) Ulga podatkowa z tytułu prowadzenia podwójnego gospodarstwa domowego.

Ulga ta stosowana jest zamiennie z ulgą podatkową dotyczącą kosztów dojazdu do pracy. Aby uzyskać w/w odliczenie należy udokumentować przed duńskim urzędem prowadzenie gospodarstwa domowego w kraju stałej rezydencji.
Dokumentami potrzebnymi do skorzystania z powyższej ulgi podatkowej jest akt ślubu na druku unijnym oraz zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu ze współmałżonkiem przetłumaczone na język angielski lub duński.

5) Ulga podatkowa tzw. Cross border.

Ulga ta jest stosowana zamiennie wobec ulgi małżeńskiej zlikwidowanej w 2011.
Aby uzyskać ulgę podatnik musi przekraczać granicę – tzw. cross border, jego dochód uzyskany w Dani musi stanowić, co najmniej 75% jego łącznych dochodów. Możliwe jest rozliczenie z małżonkiem, gdy jego dochód w Polsce nie przekroczył kwoty 42.900 DKK (ok. 24.000 PLN). O ulgę można starać się do 1 czerwca roku następującego po zakończeniu pracy w Danii.
Dokumenty potrzebne do uzyskania odliczenia to akt ślubu na druku unijnym, zaświadczenie o dochodach współmałżonka wydane przez polski urząd skarbowy, wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język angielski lub duński.
Dokonując wyboru tego rodzaju rozliczenia podatkowego, można starać się o dodatkowe ulgi, dotyczące odsetek od kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych, alimentów, składek na fundusze kapitałowe, emerytalne i inwestycyjne.

Pliki do pobrania